Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Opilého instruktora autoškoly chytili policisté ve Zlíně

Překvapivou předehru měla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na kontrolu řidičů, kterou chystají na příští dny policisté na Zlínsku. V pátek dopoledne přistihli pod vlivem alkoholu instruktora autoškoly na místě spolujezdce.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Opilého instruktora autoškoly chytili policisté ve Zlíně

„Instruktor sice neřídil, ale prováděl výcvik ve chvíli, kdy byl pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili více než půl promile alkoholu v dechu. Ačkoliv svého jednání velmi litoval, musí počítat s trestem. Za tento přestupek mu může být uložena pokuta až dvacet tisíc korun a zákaz činnosti až na jeden rok,“ informoval mluvčí zlínské policie Petr Jaroš.

Policisté prováděli kontroly ve Zlíně v pátek dopoledne v rámci celorepublikové akce Řídím – piju nealko pivo, kterou každoročně během letních prázdnin organizuje Policie ČR ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven.

„Z několika desítek řidičů neporušil kromě zmíněné události s instruktorem zákon ani jediný. Od zástupce Českého svazu pivovarů a sladoven dostali dar v podobě nealko piva a alkoholtestu,“ dodal Jaroš.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků