Hlavní obsah
Muž obžalovaný ze zapálení ubytovny Foto: Patrik Biskup, Právo

Od svíčky chytla ubytovna v Plzni, při níž zemřela žena. Senior stane před soudem

Státní zastupitelství podalo obžalobu na 72letého muže, který podle policie v září 2018 způsobil požár ubytovny v plzeňské čtvrti Karlov. Záchranáři tam tehdy při prohledávání trosek našli tělo 26leté ženy, která v hořícím objektu zemřela.

Muž obžalovaný ze zapálení ubytovny Foto: Patrik Biskup, Právo
Od svíčky chytla ubytovna v Plzni, při níž zemřela žena. Senior stane před soudem

„Podezřelý je stíhán pro trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti. Spis už jsme předali k soudu,“ řekla ve čtvrtek Právu náměstkyně okresní státní zástupkyně Ivana Hostašová. Muži hrozí až osm let vězení.

Obviněného seniora soud po zadržení poslal do vazby, o několik měsíců později jej propustil na svobodu. Oheň tehdy zničil horní podlaží a střechu celé budovy, která stojí poblíž průmyslové zóny Borská pole. Záchranáři ošetřili celkem 12 zraněných včetně dvou hasičů, z toho 11 jich převezli do nemocnice.

„Dva lidé byli ve stavu, který je přímo ohrožoval na životě,“ uvedl tehdy Martin Brejcha z plzeňské záchranky. Plameny dostali hasiči pod kontrolu až po několika hodinách.

Podle závěru vyšetřovatelů vznikl oheň nejspíše od hořící svíčky v pokoji obviněného a rychle se rozšířil konstrukcí ubytovny. Velká část dvoupodlažního objektu o rozměrech zhruba 13x100 metrů shořela. Ubytovna měla kapacitu až 130 míst, žili v ní i cizinci, z větší části ale byli jejími obyvateli Češi.

Už v den požáru někteří lidé z ubytovny na místě uváděli, že se hledá asi třicetiletá Češka, která údajně ráno spala v jednom z pokojů. Policisté pohřešovanou hledali, druhý den po požáru ale našli v troskách lidské tělo. Totožnost mrtvé ženy určily až později testy DNA.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků