Hlavní obsah

Obří stěna z dýmu na Kutnohorsku: Hasiči likvidovali požár obilí

Hasiči likvidovali rozsáhlý požár pole s obilím u obce Vlačice na Kutnohorsku. Ze šlehajících plamenů stoupal vysoko k nebi hustý dým viditelný z daleka. Oheň zasáhl přes 50 hektarů. Hasiči rovněž v neděli zveřejnili videozáznam z likvidace požáru.

Obří stěna z dýmu na Kutnohorsku: Hasiči likvidovali požár obilí

Pole s obilím začalo hořet v pátek kolem 20. hodiny. „Už během jízdy k zásahu bylo podle velkého množství kouře zřejmé, že půjde o požár většího rozsahu,” sdělil v sobotu mluvčí hasičů Petr Svoboda.

Požár kvůli větru mohutněl a nabíral na síle, do akce proto vyrazilo postupně osmnáct hasičských jednotek.

Požár pole na Kutnohorsku

Foto: HZS Středočeského kraje

Lokalizovat požár se podařilo krátce před 21. hodinou. „Zásah značně urychlila možnost jezdit kyvadlově pro vodu na nedaleké vojenské letiště, kde bylo zřízeno jedno z čerpacích stanovišť,” upřesnil mluvčí.

Plameny podle Svobody zasáhl plochu 53 hektarů neposekaného pole s obilím. Samotnou likvidaci požáru mohli hasiči ohlásit těsně před půlnocí a do sobotního rána místo hlídala dobrovolná jednotka z nedalekých Chotusic.

Požár pole na Kutnohorsku

Foto: HZS Středočeského kraje

„Škoda byla majitelem pozemku vyčíslena na 2,5 milionu korun. Příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování,” dodal mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků