Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Novorozenci nalezení na Olomoucku se narodili již mrtví, ukázala pitva

Novorozená dvojčata, která našla policie v lese u Paseky na Olomoucku, se podle výsledků pitvy již narodila mrtvá. Matka tak za jejich smrt stíhána nebude, řekl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. Případ otřásl regionem na konci května. Matku našli kriminalisté vzápětí. Upozornili je na ni lékaři šternberské nemocnice, kam přišla ještě před svým porodem.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Novorozenci nalezení na Olomoucku se narodili již mrtví, ukázala pitva

"Pitva prokázala, že se novorozenci narodili mrtví. Matka stíhána nebude, bude řešena jen pro přestupek ohledně pohřebnictví," uvedl krajský policejní mluvčí. Na výsledky znaleckých posudků se čekalo řadu týdnů. Odborníci museli zjistit, zda se děti narodily mrtvé, nebo umřely bezprostředně po porodu.

Pokud by se prokázalo, že žena děti porodila živé a ponechala je v lese osudu, dopustila by se trestného činu. Na ženu upozornili policisty lékaři šternberské nemocnice, kam přišla ještě před porodem.

Lékaři chtěli ženu hospitalizovat 

Mluvčí nemocnice Hana Szotkowská tehdy řekla, že vyhledala lékařskou pomoc kvůli přetrvávající bolesti hlavy. Své těhotenství však po celou dobu lékařům tajila, až výsledky vyšetřování ukázaly, že je ve vysokém stupni těhotenství. Lékaři podle mluvčí ženě na základě výsledků vyšetření doporučili hospitalizaci, kterou však důrazně odmítla a podepsala revers.

Když nedorazila ani na domluvenou schůzku s lékařem, věc nemocnice nahlásila policii. Žena nakonec skončila v olomoucké fakultní nemocnici na porodnicko-gynekologické klinice s komplikacemi po porodu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků