Hlavní obsah

Notář podvodem připravil stát o 2,5 miliónu

Už podruhé během letošního roku se dostal do křížku se zákonem plzeňský notář Zdeněk Veverka. Policisté ho nyní podezřívají, že se podílel na podvodu, při kterém stát přišel o dva a půl miliónu korun.

Notář podvodem připravil stát o 2,5 miliónu

Podle nich koncem roku 2007 navedl notářskou tajemnici, aby padělala dokumenty, podle kterých měla 83letá žena z Plzně ze svého majetku prodat dům v Plzni muži, který se živí jako vyhazovač v zábavních podnicích. Když důchodkyně zemřela, muž zašel na katastr a pomocí padělané kupní smlouvy si nechal nemovitost přepsat na sebe.

Kromě notáře policie obvinila z padělání veřejné listiny a zneužití pravomoci veřejného činitele také notářskou tajemnici a za návod k těmto trestným činům i zmiňovaného vyhazovače. Ten o to Veverku údajně požádal. Podle vyšetřovatele měl dům po smrti majitelky připadnou státu.

Notář Veverka už čelí druhému trestnímu stíhání. V červnu ho policie obvinila, že ověřil padělaný dokument, který měl pomoci k obhajobě plzeňského komunálního politika Petra Tofla stíhaného za korupci. Dokument měl prokazovat, že nešlo o úplatek, ale o půjčku.

Veverkovi nyní hrozí několikaleté vězení. Ministr spravedlnosti mu už pozastavil činnost do pravomocného skončení obou případů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků