Hlavní obsah
Nehoda u Třince Foto: ZZS Moravskoslezského kraje

Nákladní vůz narazil v Třinci do kolony aut, pro těžce zraněného chlapce letěl vrtulník

Nákladní auto narazilo ve středu dopoledne v Třinci do kolony vozidel. Podle prvních informací se srazilo celkem šest osobních aut. Zranilo se pět lidí, z toho jedno dítě vážně.

Nehoda u Třince Foto: ZZS Moravskoslezského kraje
Nákladní vůz narazil v Třinci do kolony aut, pro těžce zraněného chlapce letěl vrtulník

Nehoda se stala po 10.00 na silnici I/11 v Třinci-Neborech u výjezdu na Ropici. Jak dlouho bude silnice uzavřena, zatím není jasné. Policie na místě zjišťuje okolnosti nehody.

„Řidič nákladního vozidla měl dechovou zkoušku na alkohol negativní," řekla policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Nehoda u Třince

Foto: ZZS Moravskoslezského kraje

K nehodě vyrazilo několik posádek záchranné služby a ošetřily celkem pět zraněných. Nejvážněji byl zraněn 10letý chlapec.

„Byl v bezvědomí a v přímém ohrožení života. Lékař u něj zjistil poranění hlavy a mozku. Dítě muselo být zaintubováno a převedeno na přístrojem řízenou ventilaci, uloženo do vakuové matrace a následně vrtulníkem transportováno do ostravské Fakultní nemocnice,” uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Další 12leté dítě bylo zraněno lehce. Dva muži a sedmadvacetiletá žena utrpěli středně těžká a lehké poranění v oblasti hlavy nebo páteře.

Kvůli nehodě musel být provoz na silnici zastaven, hasiči následně odklízeli trosky automobilů z vozovky a museli také přečerpat asi 600 litrů nafty z palivové nádrže polského kamiónu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků