Hlavní obsah
 

Na staveništi v centru Prahy našli nevybuchlý tankový granát

Na staveništi budoucího Copa centra na Národní byl ve středu nalezen nevybuchlý tankový granát. Spálená ulice i Národní třída byly uzavřeny jak pro dopravu, tak pro chodce. Už po hodině dokázal pyrotechnik granát bezpečně zajistit a převezl ho do bezpečné lokality mimo hlavní město.

 
Na staveništi v centru Prahy našli nevybuchlý tankový granát

„Celý zásah složek Integrovaného záchranného systému trval přibližně hodinu od přijetí oznámení. Před 14. hodinou byla lokalita kolem místa nálezu už zcela zprůjezdněna,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

„Dělníci na stavbě nového centra nad stanicí metra Národní našli nevybuchlou munici, konkrétně tankový granát o délce 60 centimetrů a průměru 80 milimetrů. Pyrotechnik nyní pracuje na bezpečném zajištění munice. V ideálním případě by byla převezena někam do nezastavěné oblasti a zneškodněna, pokud nebude bezpečné s ní manipulovat a převážet, bude ji muset odpálit na místě,“ sdělil Hulan po objevení munice.

Policisté evakuují okolí

Foto: Jiří Forman, Novinky

Spálená ulice, stejně jako Národní třída a okolí stavby v řádech desítek metrů, bylo uzavřeno pro vozy i pěší. Na evakuaci dohlížela policie. Tramvaje byly odkloněny na objízdné trasy. Metro jezdilo bez omezení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků