Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ludmila Žlábková, Právo

Na silnicích hrozí ledovka, dálnice D8 byla po havárii kamiónu uzavřena

České silnice v sobotu ráno místy namrzají, ve Středočeském kraji řidiči bourali. Na dálnici D8 havaroval kamión a policie u Doksan odklání dopravu, dálnice byla uzavřena. Ledovka se vytvořila na silnicích na severu Čech. Sníh leží především na silnicích ve vyšších polohách. Meteorologové vydali výstrahu pro pět krajů.

Ilustrační foto Foto: Ludmila Žlábková, Právo
Na silnicích hrozí ledovka, dálnice D8 byla po havárii kamiónu uzavřena

Meteorologové varovali v pátek před tvorbou náledí na silnicích. Výstraha platí pro kraj Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký, Moravskoslezský a Vysočinu do sobotní 11. hodiny.

Na severu Čech se ochladilo a teploty klesly pod bod mrazu. Silnice namrzají. Ledovka se vytvořila na více než tříkilometrovém úseku silnice 13 v obcích Místo a Kadaň na Chomutovsku. Namrzlá je i silnice v Jílovém na Děčínsku a bezmála dvoukilometrový úsek silnice 9 u Jiřetína pod Jedlovou a také od Rumburka na Cvikov.

Silničáři varují před ledovkou na Děčínsku a Chomutovsku. Na D8 havaroval ráno kamión a policie u Doksan odkláněla dopravu. Nehoda se obešla bez zranění.

Výstraha do 11. hodiny

Hlavní tahy v Ústeckém i sousedním Libereckém kraji jsou většinou holé a vymrzlé a bez problémů sjízdné. V Krušných horách se ale objevují místy mlhy, které mohou namrzat. Na silnicích nižších tříd a v horských oblastech leží na vozovkách zledovatělá vrstva ujetého sněhu krytá posypem.

Jízdu po některých středočeských silnicích komplikuje námraza. Opatrní by měli být řidiči zejména na Benešovsku, Příbramsku a Kladensku, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic. "Mlhy namrzají, někde to klouže. Teď ráno je to horší než v noci," řekl dispečer benešovské správy a údržby silnic. Nehoda se ráno stala poblíž Kostelního Hlavna u Prahy, kde havarovalo osobní auto. Další osobní vůz boural v Pražské ulici v Nymburce. Obě kolize se obešly bez zranění.

Na Vysočině zmrazky

Na vedlejších silnicích Vysočiny někde leží zmrazky a zledovatělý sníh. Na Třebíčsku jsou v něm místy vyjeté koleje. Problémy v dopravě nejsou hlášeny, uvedla krajská správa a údržba. Hlavní tahy jsou holé nebo vlhké po chemickém posypu.

V Jihočeském kraji na silnicích v sobotu ráno místy namrzají mlhy. Klouzat to může i na vozovkách, které byly po pátečních dešťových přeháňkách vlhké. Na Prachaticku a na Šumavě mohou motoristé narazit i na zledovatělý sníh.

Na silnicích na východě Čech zůstávají ve výše položených oblastech zbytky sněhu. Většinou je uježděný a zledovatělý. Někde se také může tvořit námraza či náledí, upozorňují silničáři Pardubického a Královéhradeckého kraje. Se sněhem se řidiči mohou setkat v Krkonoších a Orlických horách, stejně tak v okolí Lanškrouna, Poličky a Žamberka. V těchto oblastech se vyskytují i lokální námrazy, kromě toho také na Svitavsku a Skutečsku.

Uježděná, místy zledovatělá vrstva sněhu nebo sněhová kaše leží v některých úsecích na silnicích ve vyšších polohách Šumperska a Jesenicka. Silničáři v Olomouckém kraji nabádají k opatrnosti také na silnicích nižších tříd na Přerovsku, na kterých se místy může ve vyšších polohách tvořit náledí. Hlavní tahy v regionu jsou většinou suché a vymrzlé.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků