Hlavní obsah
Hledaný Aleš Novák Foto: Policie ČR, Novinky

Na podezřelého z pokusu o vraždu pořádá hon 150 policistů

Policie ve čtvrtek zahájila rozsáhlou pátrací akci po Aleši Novákovi z Jindřichova Hradce, který je podezřelý z pokusu o vraždu své partnerky. Po pohřešovaném muži od rána pátrá zhruba 150 policistů, psovodi a také vrtulník. Novák zřejmě trpí duševní poruchou a může být nebezpečný.

Hledaný Aleš Novák Foto: Policie ČR, Novinky
Na podezřelého z pokusu o vraždu pořádá hon 150 policistů

Pátrání začalo v obci Matná poblíž Jindřichova Hradce. "V této lokalitě by se mohl pohřešovaný nacházet," řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie po Novákovi pátrá od pondělí.

Devětadvacetiletý muž se podle kriminalistů pokusil v neděli v noci v bytě v Jindřichově Hradci zavraždit svou družku, která před ním stačila uprchnout. Muž následně utekl. Družka před Novákem unikla jen v pyžamu a skryla se venku na cizí zahradě. Nakonec se jí podařilo zazvonit na nejbližší dům a zavolat o pomoc.

Auto, v němž Novák z místa incidentu ujel, bylo nalezeno odstavené u letiště v Jindřichově Hradci. Pohřešovaný měří 175 až 180 centimetrů, má štíhlou postavu, velmi krátké tmavě hnědé vlasy, na spáncích vyholené pruhy. Oči má hnědé. Aktuální oblečení muže nebylo zjištěno.

Na pravé ruce má muž vytetovaný nápis Atrey. Kriminalisté úplně nevyloučili, že je Novák ozbrojený. "Vzhledem k tomu, že se může jednat o nebezpečného a agresivního jedince, žádáme lidi, aby se jej nepokoušeli sami zadržet," uvedl Matzner.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků