Hlavní obsah
 

Na Novojičínsku se převrátil autobus, několik lidí se vážně zranilo

Několik lidí se ve středu kolem poledne zranilo při nehodě linkového autobusu v Odrách na Novojičínsku. Informoval o tom mluvčí novojičínské policie Petr Gřes. Na místo letěl také vrtulník. Společnost Arriva, které autobus patřil, oznámila, že cestující odškodní.

 
Na Novojičínsku se převrátil autobus, několik lidí se vážně zranilo

Při nehodě, která se stala nedaleko oderského koupaliště, bylo zraněno deset lidí. „Linkový autobus zůstal po nehodě ležet převrácený v příkopu,“ řekl mluvčí. Autobus podle něj z neznámých příčin vjel na svodidla a poté se dostal do příkopu, kde zůstal ležet na pravém boku.

Bližší informace k průběhu nehody zatím nejsou k dispozici. „Policisté zaznamenávají stopy a hovoří s cestujícími. Řidič je v nemocnici na ošetření a utrpěl šok, takže zatím jsme ho nemohli vyslechnout a nevíme, proč vjel mimo vozovku,“ dodal policejní mluvčí.

Záchranáři na místě ošetřili deset zraněných, z toho šest má středně těžká poranění. „Pacienti utrpěli poranění ponejvíce horních či dolních končetin, hlavy a v jednom případě také páteře. Všem byla poskytnuta první odborná pomoc a po nezbytném ošetření záchranáři zahájili jejich transport do nemocnic,“ uvedl mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Jednu z pacientek transportoval vrtulník do ostravské fakultní nemocnice, další do nemocnice v Olomouci. „Dvě ženy byly předány do péče nemocnice v Novém Jičíně a jedna v Bílovci. Ve stejném zdravotnickém zařízení byl umístěn také třiapadesátiletý muž, účastník nehody, který nebyl fyzicky zraněn, ale došlo u něj ke kolapsovému stavu. Jedna zraněná byla přepravena do nemocnice v Hranicích na Moravě,“ dodal Humpl.

Dopravce cestující odškodní

Havarovaný autobus patřil společnosti Arriva Morava. Ta už oznámila, že cestující odškodní.

„Usilujeme o kontakt se zraněnými cestujícími a jejich rodinami, naši lidé už jsou v nemocnicích, aby nabídli pomoc,“ říká generální ředitel Arriva Daniel Adamka. „Všechny cestující odškodníme ze svého a teprve potom budeme jednat s pojišťovnou, se kterou vše zúčtujeme. Nechceme nechat zraněné na odškodnění čekat,“ dodal Adamka.

Autobus v době nehody řídil zkušený šofér, který ve firmě pracuje šest let bez jediného problému.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků