Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Lucie Poštolková, Novinky

Na Novojičínsku někdo zastřelil chráněného čápa bílého

Neuvěřitelně barbarský čin vyšetřuje policie na Novojičínsku. Dosud neznámý pachatel zastřelil mezi obcemi Kunín a Hukovice čápa bílého. Policie nyní hledá případné svědky události, kteří by ji mohli přivést na stopu.

Ilustrační foto Foto: Lucie Poštolková, Novinky
Na Novojičínsku někdo zastřelil chráněného čápa bílého

Jak uvedl mluvčí novojičínské policie Petr Gřes, policie případ začala prověřovat jako trestný čin neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy. „Poškozeným je v tomto případě český stát. Podle očitých svědků se měl tento chráněný bílý čáp pohybovat v této lokalitě několik měsíců,“ uvedl Gřes.

Policie zatím zdokumentovala, že pachatel čápa zastřelil brokovnicí v době od 1. března do ranních hodin 2. března. Čáp byl nalezen na poli po pravé straně cesty v těsném sousedství obce Hukovice.

„K řádnému objasnění věci žádáme veřejnost o poskytnutí informací k této události. Je možné, že někdo slyšel výstřel či viděl v okolí nálezu někoho, kdo se pohyboval se střelnou zbraní. Informace přijmeme osobně či telefonicky na policejním oddělení ve Studénce na čísle 974 735 761,“ dodal mluvčí policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků