Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Na Kroměřížsku pobíhá puma, lhal muž. Dostal podmínku za poplašnou zprávu

Okresní soud v Kroměříži uložil roční podmínku 36letému muži, který loni v červenci oznámil policii na tísňové lince, že u Zdounek na Kroměřížsku viděl pumu. Policie zjistila, že si zprávu o pohybu šelmy vymyslel. Výskyt zvířete dokládal fotografií, která ale byla stažená z internetu.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Na Kroměřížsku pobíhá puma, lhal muž. Dostal podmínku za poplašnou zprávu

Za šíření poplašné zprávy muži hrozilo až tříleté vězení. Na jeho potrestání upozornil ve čtvrtek server iRozhlas.cz, kterému to potvrdila okresní státní zástupkyně Jana Kranzová.

Soud muže uznal vinným ze šíření poplašné zprávy. „Bylo u něj podmíněně upuštěno od potrestání a stanovena zkušební doba v trvání jednoho roku za současného vyslovení dohledu nad obviněným," řekla serveru Kranzová.

Okresní státní zastupitelství v Kroměříži se případem zabývalo ve zkráceném přípravném řízení. V návrhu na potrestání tak uvedlo nižší trest, než stanovuje zákon. Muž se policistům při výslechu přiznal, že si vše vymyslel.

Zprávy o možném pohybu pumy přijali policisté loni v létě z několika míst v České republice. Jen na Kroměřížsku prověřovali podobná svědectví například u Hoštic, Dřínova nebo Litenčic, kde přivolaný veterinář zjistil, že nalezené stopy patří velkému psovi.

Policejní mluvčí Simona Kyšnerová tehdy uvedla, že policie v těchto případech žádné protiprávní jednání neshledala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků