Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Na jednání přinesu zápalné lahve, řekl úřednici ozbrojený podnikatel v Havířově

Se dvěma střelnými zbraněmi v rukou vyhrožoval v pátek pracovnicím finančního úřadu v Havířově na Karvinsku dvaačtyřicetiletý muž. Výhrůžky souvisely s jeho podnikáním, přesný motiv ale policie nesdělila.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Na jednání přinesu zápalné lahve, řekl úřednici ozbrojený podnikatel v Havířově

O případu v pondělí informovala mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková. Řekla, že podnikatel se dostavil do kanceláře finančního úřadu a vytáhl dvě střelné zbraně a krabičku nábojů.

„V tu chvíli pracovnice nedokázaly s určitostí říct, o jaké konkrétní zbraně se jednalo. Muž klidným hlasem řekl, že je na finančním úřadě zlikviduje a vyslovil požadavky vztahující se k jeho podnikatelské činnosti. Pracovnice muže požádala, aby znovu přišel v odpoledních hodinách. Muž při odchodu sdělil, že na jednání s sebou přinese zápalné láhve,“ uvedla mluvčí.

Plynová pistole a flobertka

Úřednice okamžitě zavolaly na pomoc policii. „Do terénu vyjeli policisté a povolána byla i zásahová jednotka,” popsala Viačková. Mezitím policisté podezřelého zadrželi poblíž jeho bydliště. Muž se během výslechu ke svému jednání doznal a vyslovil politování.

„Zbraněmi, které podezřelý muž měl s sebou, byla plynová pistole a flobertka, náboje byly určeny do těchto zbraní,“ dodala mluvčí.

Podnikateli nyní hrozí dva až osm let vězení. „V minulosti nebyl nikdy trestán,“ doplnila Viačková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků