Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Hynek Paštěka, Právo

Muže, kteří bili a vydírali podnikatele, zadržela v Praze zásahová jednotka

Zásahová jednotka ve čtvrtek v Praze 3 zadržela čtyři muže, kteří měli delší dobu bít a vydírat pražského podnikatele. Měli mu také vyhrožovat smrtí. V sobotu o tom informoval mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan. Mužům hrozí až osm let vězení.

Ilustrační foto Foto: Hynek Paštěka, Právo
Muže, kteří bili a vydírali podnikatele, zadržela v Praze zásahová jednotka

"Případ vydírání prošetřovali kriminalisté přibližně od poloviny listopadu," uvedl Hulan.

Skupina mužů ve věku 26, 36, 37 a 37 let údajně vydírala pětatřicetiletého podnikatele z Prahy 1. "Nejprve navštívili poškozeného v jeho provozovně v Panské ulici, kde mu sdělili, že jim dluží několikamiliónovou částku. Ale neřekli za co," popsal postup vyděračů Hulan.

Své oběti dali čtyři dny na zaplacení, a když jim podnikatel peníze nevydal, zbili jej. Částku údajného dluhu poté navýšili o dalších několik set tisíc korun. Tentokrát měl muž dluh uhradit do týdne. Vyděrači mu řekli, že pokud nezaplatí, zabijí ho.

Kvůli obavě o život se nakonec podnikatel obrátil na policii, na základě získaných informací pak policisté podezřelé muže chytili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků