Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Muž vyhrožoval Prymulovi, dostal pokutu

Pokutu 50 000 korun uložil litoměřický soud 53letému muži za výhružky posílané e-mailem náměstkovi ministra zdravotnictví Romanu Prymulovi. Podle vyšetřovatelů epidemiologovi například napsal, že pokud vyhlásí zákaz vycházení, nic dalšího už ve svém životě neudělá.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Muž vyhrožoval Prymulovi, dostal pokutu

Informaci o pokutě v úterý zveřejnil zpravodajský portál iDnes.cz. Verdikt není pravomocný, muž proti němu může podat odpor.

Muž poslal 35 e-mailů, v nichž Prymulu, jenž tehdy vedl Ústřední krizový štáb, mimo jiné vulgárně oslovoval a osočoval ho z braní úplatků. K textům přidával grafiky oběšenců či svou rozmazanou fotku se zdviženým prostředníčkem. Soud ho uznal vinným z trestného činu vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci.

„Potrestaný má podle vydaného trestního příkazu možnost splácet pokutu v pětitisícových splátkách," řekla serveru předsedkyně litoměřického soudu Halka Lacinová.

Verdikt nenabyl právní moci, muž proti němu může podat odpor. V tom případě by se konalo klasické hlavní líčení před soudem. Stejnou možnost má i státní zástupkyně. U ní ale takový postup nelze očekávat, protože s trestem souhlasí. „Je přesně takový, jaký jsem navrhovala," uvedla šéfka litoměřických státních zástupců a dozorující žalobkyně Kateřina Doušová.

Případ řešila Národní centrála proti organizovanému zločinu, a to v takzvaném zkráceném řízení. Státní zástupkyně tedy nepodávala obžalobu, ale soudu poslala návrh na potrestání. Doušová už dříve uvedla, že muž se ke všemu přiznal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků