Hlavní obsah
Muž si lehl na koleje dobrovolně. Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Muž si lehl na koleje, rychlík jej usmrtil

Rychlík jedoucí na trati rychlostního koridoru směrem z Olomouce na Štěpánov srazil v pátek krátce před půl jedenáctou dopoledne staršího muže, jehož totožnost zatím není známá. Utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. K události došlo zhruba čtyři kilometry za Olomoucí.

Muž si lehl na koleje dobrovolně. Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Muž si lehl na koleje, rychlík jej usmrtil

"Muž podle výpovědi strojvedoucího vyběhl před vlak a lehl si na koje přímo před lokomotivu přijíždějícího rychlíku z Luhačovic do Prahy. Strojvedoucí již neměl šanci střetu zabránit,“ řekl Právu mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.

K nehodě podle něj došlo v 10:19 a až do 12:30 hodin mohly vlaky jezdit pouze po jedné koleji, a to jen rychlostí 10 kilometrů v hodině. "Zpoždění vlaků však dosáhlo maximálně 20 minut,“ poznamenal Kubala.

Pro zhruba tři sta cestujících z rychlíku, který muže srazil, vypravily dráhy druhý vlak. Lidé do něj přestoupili a vrátili se zpět do Olomouce, kde přestoupili na další spoj do Prahy. "Bližší okolnosti případu jsou zatím předmětem šetření,“ řekla Právu olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků