Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Muž na Prostějovsku škrtil svou družku před zraky jejich malého syna

Ani přítomnost 1,5ročního syna nezabránila v pondělí večer 33letému muži v tom, aby v rodinném domě v obci Horní Štěpánov na Prostějovsku brutálně bezdůvodně napadl svou o čtyři roky starší družku. Ženu škrtil a hrozil jí smrtí. Té se nakonec podařilo před agresorem utéci.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Muž na Prostějovsku škrtil svou družku před zraky jejich malého syna

„Muž, který byl zjevně pod vlivem alkoholu, bezdůvodně napadl družku, začal ji škrtit, udeřil ji pěstí do obličeje a vyhrožoval jí, že ji zabije. Nezastavilo ho ani to, že incidentu byl přítomen i jejich 1,5letý syn,“ řekla Právu v úterý policejní mluvčí Irena Urbánková.

Ženě se podle ní podařilo utéci do jiné části domu a přivolat policii. Policisté muže zajistili a převezli na služebnu. „Dechovou zkoušku na alkohol násilník odmítl,“ uvedla mluvčí. Během prošetřování události policisté zjistili, že se muž takového jednání vůči své družce nedopustil poprvé. „Již v minulosti ji opakovaně slovně či fyzicky napadal,“ konstatovala Urbánková.

Policisté násilníka z domu vykázali na dobu 10 dnů. „Poslední incident šetří samostatně jako podezření ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování, za který podezřelému hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na jeden rok,“ dodala policejní mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků