Hlavní obsah
Hajnická Barevná Dřevěnka láká díky svému barevnému exteriéru už z dálky. Foto: Táňa Pikartová

Mraveniště skrývala lidské lebky

Lidskou lebku objevil v mraveništi jednadvacetiletý mladík při procházce kolem lesa za obcí Mezina na Bruntálsku. Přivolal k děsivému nálezu policisty, kteří při následné prohlídce okolních mravenišť objevili další.

Hajnická Barevná Dřevěnka láká díky svému barevnému exteriéru už z dálky. Foto: Táňa Pikartová
Mraveniště skrývala lidské lebky

"Širším ohledáním místa byla v dalším mraveništi nalezena druhá lebka i se spodní čelistí," uvedla ve středu Ivana Křištofová z okresního ředitelství Policie ČR v Bruntále. Soudní patolog určil stáří pozůstatků na 50 let.

Policie nyní zjišťuje, kdo lebky do mravenišť strčil. "Vypadá to tak, že je někdo našel a pak je tam z neznámých důvodů odložil," dodala Křištofová.

Starostka Meziny Stanislava Slováková se o nálezu lebek dozvěděla teprve od redaktora Práva. Informací byla šokovaná. "Ježišmarjá, to není možné. Ještě ráno jsem byla na radnici a nikdo mi nic takového neříkal. Policie o tom obec vůbec neinformovala," řekla starostka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků