Hlavní obsah
Policisté proti muži použili zátaras ze služebního auta. Foto: Jaroslav Švehla, Právo

Mladík ukradl výrobci rakví dodávku a ujížděl policistům, použili zbraň i zátaras

Tři policejní hlídky pronásledovaly nad ránem na Českolipsku řidiče pod vlivem alkoholu a drog v ukradeném autě. To odcizil ve firmě na výrobu rakví. Nezastavilo ho ani to, že policisté po autě stříleli, zátaras ze služebního auta naboural a zastavit ho donutily až prostřílené pneumatiky.

Policisté proti muži použili zátaras ze služebního auta. Foto: Jaroslav Švehla, Právo
Mladík ukradl výrobci rakví dodávku a ujížděl policistům, použili zbraň i zátaras

Malé dodávky se špatně upevněnou plachtou si nad ránem všimla hlídka v Pertolticích. Vůz se proto snažila zastavit. Řidič ale podle Suchánkové začal ujíždět. Hlídka ho proto pronásledovala. U Stráže pod Ralskem se k nim připojili další dva policisté ve voze.

"Policisté odstavili vůz, vystoupili z něj a v době, kdy se k nim řidič přibližoval, dávali mu znamení k zastavení," řekla krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Řidič ale nezastavil a policejní hlídku a vůz objel. "Policisté proto použili proti ujíždějícímu vozu výstřely, a i přesto, že si tohoto byl řidič vědom, a že některé z výstřelů vůz zasáhly, nehodlal zastavit a ujížděl dál," dodala.

Třetí hlídka se do akce zapojila o šest kilometrů dál u obce Brniště. Služební vůz odstavila na silnici jako zátaras. "Když se k autu řidič s dodávkou přiblížil, pouze přibrzdil, pak ale opět sešlápl plynový pedál a do policejního vozu narazil a odstrčil jej, aby si vytvořil prostor k projetí," řekla Suchánková.

O kus dál vůz s prostřelenými pneumatikami odstavil a snažil se utéct. Policisté ho po pár metrech zadrželi.

Dechová zkouška prokázala, že třiadvacetiletý muž byl pod vlivem alkoholu, pozitivní byl i test na drogy. "Policisté zjistili, že zhruba dvě hodiny předtím odcizil dodávkový vůz ve Velkém Grunově z firmy na výrobu rakví," uvedla policistka. O tom, z jakých činů bude případně obviněn, se rozhodne v pondělí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků