Hlavní obsah
Foto: Miroslav Šára, Právo

Mladík spadl na skály pod zámkem v Plumlově

Ve Fakultní nemocnici v Olomouci skončil v noci na čtvrtek 24letý muž poté, co spadl z výšky přes deset metrů na skály pod zámkem v Plumlově na Prostějovsku. Zůstal tu zaklíněn a museli jej vyprostit hasiči.

Foto: Miroslav Šára, Právo
Mladík spadl na skály pod zámkem v Plumlově

Jeho kamarád, který se zřejmě pokusil lézt na skálu za ním, vyvázl bez zranění. „Mladíci předtím zřejmě něco slavili, popíjeli alkohol,“ řekla Právu prostějovská policejní mluvčí Eva Čeplová s tím, že bližší okolnosti případu jsou dosud předmětem šetření.

„O pomoc při záchraně osoby uvězněné v Plumlově na skále pod zámkem bylo krajské středisko hasičů požádáno ve 22.47 hodin. K pomoci byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z požární stanice v Prostějově, která zraněného sundala ze skály pomocí lezecké techniky ve 23.31 hodin a předala jej k ošetření Zdravotnické záchranné službě,“ sdělil Právu krajský mluvčí hasičů Jaroslav Hrubý.

„Z místa byl zraněný převezen na urgentní příjem do Fakultní nemocnice v Olomouci s podezřením na přerušení míchy, a to vzhledem k necitlivosti dolních končetin,“ informoval Právo ředitel Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Ivo Mareš.

„Vážnější zranění se naštěstí nepotvrdilo. Mladík utrpěl tržné rány, pohmožděniny a otřes mozku. Předpokládáme, že by zítra mohl být propuštěn domů,“ řekl Právu mluvčí fakultní nemocnice Egon Havrlant.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků