Hlavní obsah
Plzenští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvaadvacetiletého muže z Plzně severu, který vydíral stejně starého muže z Plzně. Foto: archiv Policie ČR - ilustrační foto

Manžel Vondráčkové podal trestní oznámení na jejího bratra

Čerstvý manžel Heleny Vondráčkové, podnikatel Martin Michal, podal kvůli pomlouvačným výrokům trestní oznámení na bratra zpěvačky Jiřího Vondráčka. Případ vyšetřuje obvodní policejní ředitelství v Praze 10. Zpěvačka v této souvislosti v úterý před svým odletem do Austrálie vypovídala na policii.

Plzenští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvaadvacetiletého muže z Plzně severu, který vydíral stejně starého muže z Plzně. Foto: archiv Policie ČR - ilustrační foto
Manžel Vondráčkové podal trestní oznámení na jejího bratra

"Podstatou trestního oznámení jsou výroky bratra zpěvačky v časopisech Ring a Spy, kde o panu Michalovi nepravdivě tvrdil, že je podvodník, sňatkový šampión, že paní Vondráčkovou odírá až na kost a že za pana Michala zaplatila statisícové dluhy. Kromě urážlivých výroků pomlouvačně uvedl, že pan Michal dluží na výživném svým dětem z předchozích manželství a podobně," řekl ve středu Michalův obhájce Vratislav Cimr.

Podle advokáta pomluva zasahuje nepřípustným způsobem nezletilé Michalovy děti a narušuje nově uzavřené manželství.

S otcem a bratrem na nože

Helena Vondráčková ve svědecké výpovědi odmítla tvrzení svého bratra. "Jako svědkyně uvedla, že za manžela nic ani před uzavřením sňatku neplatila a že ji nevzal na hůl ani při rekonstrukci domu v Řitce. Vše je doložitelné rozpočtem a fakturami," konstatoval Cimr.

Obhájce zpěvačky Peter Andris přiznal, že jeho mandantka má napjaté vztahy s otcem i bratrem. "Jejich vztahy jsou, bohužel, na nože," řekl. "K výrokům otce Jiřího Vondráčka se nevyjadřovala. Nejsou a nikdy nebudou předmětem trestního oznámení," upřesnil ve středu Andris.

Vondráčková před odletem napsala závěť

Manžel Vondráčkové má dva syny a jednu dceru. Syn z prvního manželství je už dospělý a podniká na Slovensku. "Nezletilý syn ze druhého manželství a nemanželská dcera jsou dobře zabezpečení. Běžně jezdí na víkendy do Řitky, kde manželé bydlí," podotkl Cimr.

Advokáti potvrdili, že Vondráčková před odletem do Austrálie napsala závěť. "Napsala ji tento týden v pondělí na přání otce. Po návratu, opět na přání otce, napíše generální závěť, která se bude vztahovat na její veškerý majetek. Tedy i na podíl na domě rodičů ve Slatiňanech, pozemky v Líšnici, dům v Řitce," uzavřel rodinné drama Heleny Vondráčkové advokát.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků