Hlavní obsah
Pyrotechnik při likvidaci podezřelé zásilky Foto: HZS Zlínského kraje

Manévry ve Zlíně kvůli podezřelé obálce. Byla v ní trocha marihuany

Policejní a hasičské manévry způsobila v úterý dopoledne podezřelá zásilka ze zahraničí, která dorazila jednoho ze zlínských obchodů. Část ulice v centru Zlína kvůli ní musela být evakuována. Obálku z místa odvezl k přezkoumání a likvidaci pyrotechnik, který na opuštěném místě za městem zjistil, že balíček není plný trhaviny, nýbrž marihuany.

Pyrotechnik při likvidaci podezřelé zásilky Foto: HZS Zlínského kraje
Manévry ve Zlíně kvůli podezřelé obálce. Byla v ní trocha marihuany

Zaměstnankyně prodejny obuvi oznámila přijetí balíčku kolem jedenácté hodiny dopoledne. „Adresát na obálce byl neznámý cizinec ze státu ležícího mimo Evropu, odesílatelem měla být právě uvedená prodejna, kam se obálka vrátila jako nedoručená,“ uvedla mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Policisté a hasiči uzavřeli bezprostřední okolí prodejny a evakuovali devět lidí ze dvou firem a jedné banky.

„Po příjezdu policejních pyrotechniků byla poštovní obálka ohledána a prozkoumána pomocí mobilního rentgenu. Ani po jeho použití nebylo zcela jasné, co do hliníkové fólie precizně zabalená zásilka obsahuje,“ sdělil mluvčí zlínských hasičů Libor Netopil. Pyrotechnik tedy rozhodl o tom, že balíček bude převezen z bezpečnostních důvodů k dalšímu ohledání mimo obydlené části města.

Dopis obsahoval šestnáct gramů marihuany

Foto: HZS Zlínského kraje

„Po příjezdu na místo provedl pyrotechnik vybavený ochranným jednorázovým protichemickým oblekem a dýchacím přístrojem otevření obálky,“ popsal zásah Netopil. Po otevření odborník na výbušniny zjistil, že zásilka obsahuje šestnáct gramů sušené marihuany.

Policie začala s pátráním po odesílateli zásilky, kterému v případě dopadení hrozí až pětileté vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků