Hlavní obsah
 

Mám obavu o své zdraví, odmítl dechovou zkoušku řidič na Zlínsku

Originálním způsobem se vypořádal 20letý muž s žádostí policie o provedení dechové zkoušky. Řekl, že nemůže dýchnout do přístroje, protože se bojí o své zdraví a nemůže sundat roušku. Hrozí mu 50tisícová pokuta.

 
Mám obavu o své zdraví, odmítl dechovou zkoušku řidič na Zlínsku

Policisty na Zlínsku upoutal o víkendu řidič Škody Felicie, který kličkoval po silnici od pravé krajnice do středu. Rozhodli se ho zastavit, aby zjistili, zda neřídí pod vlivem alkoholu.

Následně ho policista vyzval k dechové zkoušce. „Odmítám dechovou zkoušku z obavy o své zdraví, roušku si sundávat nebudu. Já jsem nepil,“ odpověděl řidič.

Hlídka muže upozornila, že je na výzvu povinen se zkoušce podrobit. Policisté argumentovali tím, že oni mají roušky a v dosahu nejsou žádní další lidé. Mladík ale trval na svém a odmítl také test na drogy v nemocnici.

„Policistům nezbylo než řidiči další jízdu zakázat, zadrželi mu řidičský průkaz a přestupek předali k vyřízení pracovníkům přestupkového odboru příslušného úřadu. Za přestupek může ve správním řízení dostat pokutu až 50 tisíc korun a zákaz řízení až na dva roky,“ doplnila mluvčí policie Monika Kozumplíková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků