Hlavní obsah
 

Lupič šel pro peníze do pojišťovny, když vyhrožoval úřednici, ztratil navíc nůž

Po nešikovném lupiči pátrají od dubna pražští detektivové. Přepadení se mu příliš nevyvedlo. Místo do banky šel do pojišťovny, vypadl mu nůž a pak se marně pokoušel vybrat z bankomatů kartou, kterou ukradl pracovnici pojišťovny. Již poučený loupil pak druhý den v bance, odkud odešel i s penězi.

 
Lupič šel pro peníze do pojišťovny, když vyhrožoval úřednici, ztratil navíc nůž

Do pojišťovny ve Štefánikově ulici lupič přišel 21. dubna odpoledne, protože se policistům dosud nepodařilo zjistit jeho totožnost, obrátila se v úterý policejní mluvčí Iveta Martínková na veřejnost.

Po příchodu do pojišťovny si to zamířil na přepážku, kde chtěl peníze z kasy i trezoru. Svůj požadavek zdůraznil nožem, který měl v igelitce. „Žena mu několikrát zopakovala, že žádné peníze nemá a že si zřejmě spletl pojišťovnu s bankou, což po nějaké chvíli lupič pochopil,“ uvedla Martínková.

S prázdnou však lupič odejít nechtěl. Ženu donutil k vydání vlastních peněz, platební karty i s PIN. Na ten kladl obzvlášť důraz s tím, že pokud mu žena řekla špatné číslo, tak se vrátí a vyřídí si to s ní. Mezitím mu ovšem vypadl nůž z kapsy. Při přepadení se navíc snažil mluvit slovensky, jakmile byl ale příliš nervózní, hovořil česky.

Kartu „spolkl” bankomat

Následovalo několik pokusů o výběr z bankomatů, než dotyčný pochopil, že mu žena přece jen lhala. Ve třetím bankomatu zmizela karta v útrobách přístroje, poněvadž potřetí zadal špatný PIN kód.

Jak policisté později zjistili, muž vyloupil o den později banku v Moskevské ulici. S nožem přinutil pokladní k vydání několika desítek tisíc korun.

Lupič je ve věku mezi 30 až 40 lety, sportovní postavy. Má světlou pleť, krátké vlasy černé barvy, oválný obličej, velký nos a tmavé oči posazené daleko od sebe. Na sobě měl tmavou softshelovou bundu černo-šedé barvy, tmavě modré džíny a na nohou měl černé nízké boty s bílou podrážkou. Na hlavě měl nasazenou tmavě modrou čepici se žlutým kšiltem.

Informace o jeho pobytu či totožnosti přijme linka 158.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků