Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Lovci lebek chytli v Praze hledaného Vietnamce, doma mu hrozí trest smrti

Lovci lebek zadrželi v pražském hotelu mezinárodně hledaného Vietnamce, který ve své zemi údajně podvedl asi 40 lidí. Sedmačtyřicetiletý muž z nich měl vylákat přes 220 miliónů korun.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Lovci lebek chytli v Praze hledaného Vietnamce, doma mu hrozí trest smrti

V Praze se muž podle policie schovával před spravedlností a vietnamským soudem. Česko ho prý ale s největší pravděpodobností nevydá, protože mu ve Vietnamu hrozí trest smrti, uvedla v úterý FTV Prima.

"Trestní řád stanovuje některé okolnosti, za nichž je nepřípustné vydat do cizího státu osobu zatčenou v České republice. Jednou z těch okolností je mimo jiné i to, pokud dožadující stát žádá o vydání k vykonání trestu smrti," uvedl Jiří Hovorka z tiskového odboru ministerstva spravedlnosti. Podle policejní mluvčí je zadržený v cele předběžného zadržení a rozhoduje se o jeho vydání do Vietnamu.

Muž se v České republice podle policie skrýval jeden rok a podnikal v gastronomii. "Tento Vietnamec získal na falešný pas vízum na našem velvyslanectví v Hanoji. V České republice má 13 živnostenských listů," řekl televizi čestný předseda Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter. Po zjištění, že se o něj zajímá policie, změnil své dosavadní bydliště a ukrýval se podle policie v jednom z pražských hotelů, kde byl 20. února zadržen. Detektivové po něm pátrali od října loňského roku.

Zadržený prý krajanům ve Vietnamu sliboval bydlení, vybíral zálohy, ale pak s penězi zmizel. Ve Vietnamu ho zatkli, odsoudili, on ale před vězením utekl do Česka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků