Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Lidem chodí podvodné SMS, aby zaplatili dluh pražskému dopravnímu podniku

Pražský dopravní podnik (DPP) varuje před podvodnými SMS zprávami, které rozesílá firma MB Finance a žádá okamžité zaplacení dluhu, který mají mít dotčené osoby u dopravního podniku. Když lidé zavolají zpět na toto číslo, hovor je bude stát nemalé peníze.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Lidem chodí podvodné SMS, aby zaplatili dluh pražskému dopravnímu podniku

Mluvčí dopravního podniku Petr Vorlíček informoval, že během úterý se na společnost obrátila více než desítka takto poškozených cestujících. „Firma zasílá SMS výzvy k okamžitému zaplacení dluhu vůči DPP u částek přesahujících 3000 Kč. Tyto výzvy dostávají i lidé, kteří vůči DPP žádný dluh nemají,“ konstatoval Vorlíček a doplnil, že lidé, kteří dopravní podnik upozornili, žádné peníze nezaplatili. Nevyloučil, že někdo jiný to učinil.

SMS zprávy chodí ze slovenského telefonního čísla 00421 901 728 407. Jde o prémiové číslo, a pokud na něj někdo zavolá zpět, hovor může stát i několik desítek korun.

„Dopravní podnik nemá s uvedenou společností ani SMS nic společného a jedná se podle všeho o podvodné jednání,“ upozornil mluvčí. Vymáhání pokut podle něj probíhá pouze formou doporučených dopisů. Nikdy ani on, ani jím pověřené organizace nezasílají varovné SMS zprávy.

DPP vyzývá, aby se lidé v případě obdržení uvedené SMS neprodleně obrátili na zákaznickou linku 296 19 18 17, která je k dispozici denně od 7 do 21 hodin, nebo na policii. Sám trestní oznámení nepodal, protože není poškozenou stranou.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků