Hlavní obsah
Dvě stovky spotřebitelů nakoupily zboží, které neobdržely. Foto: Policie ČR

Lidé nakupovali na internetu elektro, zboží ale nedostali

Policisté překazili plány čtyřiačtyřicetiletému muži z Prahy, který se snažil zbohatnout, když si za nákupy elektrotechniky přes internet nechal zasílat od kupujících peníze na účet, ale zboží nedodal. Vylákal od lidí téměř 1,5 miliónu korun.

Dvě stovky spotřebitelů nakoupily zboží, které neobdržely. Foto: Policie ČR
Lidé nakupovali na internetu elektro, zboží ale nedostali

„Falešný prodejce nabízel od května tohoto roku prostřednictvím internetu prodej mobilních telefonů, tabletů a fotoaparátů. Hned dva internetové obchody, a to AQMOBIL.cz a FOTOPLUSVIDEO.cz, si ovšem založil na jméno další osoby, muže z Příbramska. Ten o této skutečnosti vůbec nic netušil,“ uvedla mluvčí rychnovské policie Alena Kacálková.

Několik bankovních účtů k těmto e-shopům si podvodník z Prahy vytvořil na další osobu stejného příjmení, ale tentokráte z Rychnovska. Ani tento muž nevěděl o tom, jak je jeho identita zneužita. Po objednání požadoval po kupujících pouze platbu předem bez jiné možnosti.

„Utržené peníze pak podvodník převáděl z falešně založených účtů na účet své společnosti, neboť předstíral, že s mužem z Příbramska obchoduje a ze svého kamenného obchodu mu elektrotechniku prodává,“ pokračovala Kacálková.

Během necelých tří týdnů podvodník tak to prodal zboží více než dvěma stovkám poškozených z celé republiky.

Obviněný je vyšetřovaný na svobodě. Za trestný čin podvodu mu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků