Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Kvůli vyplácení odměn v Libereckém kraji bylo obviněno dalších 11 lidí

Kvůli neoprávněnému vyplácení odměn v krajských firmách v Libereckém kraji obvinila policie dalších 11 lidí. Ze zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku se bude zodpovídat všech devět bývalých krajských radních. Obviněni byli také dva manažeři krajské akciové společnosti Silnice LK. Celková škoda byla vyčíslena na 850 tisíc korun.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Kvůli vyplácení odměn v Libereckém kraji bylo obviněno dalších 11 lidí

Už loni v červnu zahájila policie kvůli podobnému vyplácení odměn v Krajské nemocnici Liberec stíhání liberecké primátorky Martiny Rosenbergové (ČSSD), ředitele nemocnice Jiřího Veselky a tehdejšího krajského radního pro ekonomiku Zdeňka Bursy (ČSSD).

V minulých dnech policisté vyšetřování případu ukončili a navrhli podat obžalobu. Nová kauza se týká neoprávněného odměňování členů dozorčích orgánů akciových společností Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa a Silnice LK. Informoval mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Vyplácení odměn uvolněným zastupitelům, kteří kraj v dozorčích radách zastupovali, schválila krajská rada v působnosti valných hromad i přesto, že to bylo v rozporu se zákonem o střetu zájmů. Odměny za práci v dozorčích orgánech se pohybovaly od 10 000 do 45 000 korun. Třeba Bursa měl za tři roky neoprávněně vyinkasovat více než 300 tisíc korun. Ne všichni radní ale odměny pobírali.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků