Hlavní obsah
Záchranáři zasahovali v domě pro seniory v pražských Bohnicích. Foto: Hasiči Praha

Kvůli požáru domu pro seniory v Bohnicích evakuovali dvacet lidí

V pražské čtvrti Bohnice hořela dopoledne garsoniéra ve čtyřpatrovém domě pro seniory. Hasiči museli evakuovat 20 lidí. Na vyšetření do nemocnice převezli záchranáři tři lidi. Všichni jsou mimo ohrožení života. Materiální škoda je předběžně vyčíslena na jeden milion korun, příčinou požáru byla nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm. Uvedla to mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská.

Záchranáři zasahovali v domě pro seniory v pražských Bohnicích. Foto: Hasiči Praha
Kvůli požáru domu pro seniory v Bohnicích evakuovali dvacet lidí

Požár v Řepínské ulici vypukl po 10:30. „Po příjezdu první jednotky bylo zřejmé, že plameny zasáhly bytovou jednotku v plném rozsahu,” uvedla mluvčí.

Zasahovalo šest jednotek hasičů, zhruba za hodinu dostali oheň pod kontrolu. Dům poté odvětrali a prohlédli všechny byty.

Záchranáři zkontrolovali 32 lidí. „K dalšímu vyšetření transportujeme tři pacienty, žena a muž se lehce nadýchali zplodin hoření, další ženě se udělalo nevolno,” uvedli záchranáři na Twitteru. Na místě měli i speciální auto Atego, které v nepříznivém počasí může poskytnout úkryt většímu počtu lidí.

Pro obyvatele domu přijel evakuační autobus, na místo dorazil i zástupce Prahy 8 kvůli náhradnímu ubytování. Po poledni se mohli lidé z domu vracet do svých bytů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků