Hlavní obsah
 

Ke stavbě nelegální slepičárny ve Vrdech dopomohli úředníci

Nelegální slepičárna ve Vrdech u Kutné Hory, o které Novinky psaly letos v červnu, už nefunguje. Po reportáži se rozjela úřední mašinérie. Vyšlo najevo, že někdo společnosti Argentum, která slepičárnu vlastní, pomohl podvodem tuto halu postavit.

 
Ke stavbě nelegální slepičárny ve Vrdech dopomohli úředníci

Společnost Argentum údajně svým dodavatelům podle jejich slov dluží částky v řádu několika desítek miliónů, to ale její majitel Ladislav Latislav popírá.

Haly se začaly stavět už v dubnu roku 2011, ovšem bez stavebního povolení. Pouhé dva měsíce nato chtěl stavební úřad ve Vrdech černou stavbu dokonce zbourat. V lednu roku 2012 se ale situace mění a úřad dodatečně vydává pro stavbu povolení, a to i přesto, že nemá k dispozici souhlas některých vlastníků pozemku. I ten je dodán teprve dodatečně. A ještě k tomu je neplatný.

Pozemky, na kterých slepičárna leží, nepatří jen společnosti Argentum, ale také Pozemkovému fondu, tedy České republice. Pozemkový fond dal ale souhlas se stavbou až o několik měsíců později. Tedy poté, co stavbu schválil stavební úřad. Povolení ale vydalo odloučené pracoviště v Kutné Hoře, které na vydávání takového souhlasu nemá ani právo.

Zdeňka Jaklová, zástupkyně vedoucího PF Kutná Hora, která listinu osobně podepsala, sama přiznala, že udělala chybu. Špatně vyhodnotila situaci a nesla za to následky. Vedoucí stavebního úřadu ve Vrdech, jeho tajemnice i starosta Vrd odmítají ke kauze cokoli říci.

Latislav je kutnohorským zastupitelem a údajně úspěšným podnikatelem. Prodává dětské kočárky z Číny a byl také kandidátem Suverenity Jany Bobošíkové do krajských voleb.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků