Hlavní obsah

Kamión smetl z cesty silničáře, jeden zemřel

Do dodávky se silničáři, kteří čistili kanály na hlavním silničním tahu z Frýdku-Místku do Českého Těšína, narazil v pondělí odpoledne polský kamión na okraji Frýdku-Místku. Čtyři silničáři utrpěli středně těžká až těžká zranění. Jeden ze silničářů nakonec vážným zraněním podlehl.

Kamión smetl z cesty silničáře, jeden zemřel

„Jeho zranění byla neslučitelná se životem,“ uvedl mluvčí ostravské fakultní nemocnice Tomáš Oborný.

„Tři muži ve věku od 50 do 51 let utrpěli poranění hrudníku a končetin a byli převezeni do nemocnice ve Frýdku-Místku. Další zraněný je hospitalizován v ostravské fakultní nemocnici. Po nehodě byl v bezvědomí,“ řekl po nehodě mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Náměstek ředitele Správy silnic Moravskoslezského kraje Milan Novák řekl, že silničáři na místě prováděli čištění žlabů. „Mám informaci, že v době, kdy nehodě došlo, už ukončili práci a odstraňovali dopravní značky,“ řekl Novák. Náraz kamiónu dodávku silničářů doslova vymrštil ze silnice.

„Řidič polského kamiónu, který vezl nějaké stroje a po nehodě zůstal stát na silnici, vyvázl bez zranění,“ dodal mluvčí hasičů Petr Kůdela. 

Podle Vlastimila Starzyka z okresního ředitelství policie se nehoda stala krátce před třináctou hodinou. Hlavní silniční tah je podle něj i hodinu po nehodě neprůjezdný v obou směrech.

„A aby toho nebylo málo, tak po chvíli do hasičů, kteří jeli kolem nehody a přibrzdili, vrazilo zezadu osobní auto. Jeho řidič byl také zraněn,“ řekl Starzyk.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků