Hlavní obsah
Řidič kamionu nadýchal 3,2 promile. Foto: Policie ČR

Kamion asi řídí opilec, volali lidé z D46. Šofér boural a nadýchal přes tři promile

Hodnotu 3,2 promile alkoholu zaznamenali policisté u řidiče kamionu, který havaroval v pátek dopoledne u Prostějova na dálnici D46. Hasiči museli muže z kabiny vyprostit. Okolnosti nehody, kvůli které byl provoz na dálnici do zhruba třetí hodiny odpoledne omezen, vyšetřuje policie.

Řidič kamionu nadýchal 3,2 promile. Foto: Policie ČR
Kamion asi řídí opilec, volali lidé z D46. Šofér boural a nadýchal přes tři promile

Nehoda se stala krátce před sedmou hodinou ranní na 20. kilometru D46 ve směru na Vyškov. „Bezprostředně před nehodou jsme na lince tísňového volání přijali několik oznámení o zvláštním stylu jízdy zřejmě opilého řidiče kamionu,“ sdělil Novinkám mluvčí policie František Kořínek.

„Osmačtyřicetiletý řidič kamionu značky Volvo z dosud přesně nezjištěných příčin vyjel vpravo mimo komunikaci, kde se v příkopu částečně převrátil na pravý bok. Přitom došlo k vysypání nákladu betonových panelů. Ty leží většinou mimo komunikaci, do které zasahují pouze částečně,“ upřesnil mluvčí.

Řidič kamionu nadýchal 3,2 promile

Foto: Policie ČR

Nikdo se při nehodě nezranil. Řidič kamionem poškodil zhruba 60 metrů svodidel. „Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 800 tisíc korun. Provedenou dechovou zkouškou policisté u muže naměřili hodnotu 3,2 promile alkoholu v dechu,“ upřesnil mluvčí.

Hasiči pomáhali s vyproštěním řidiče, který zůstal po nehodě uvězněný v kabině. „Museli jsme odřezat větve, které bránily v otevření dveří od vozidla. Řidič z kabiny následně vystoupil sám,“ sdělila mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Řidič kamionu nadýchal 3,2 promile

Foto: Policie ČR

Policie omezila provoz kvůli vyšetřování nehody do levého jízdního pruhu, později musela směr z Prostějova na Vyškov zavřít úplně, když se vyprošťoval kamion. Provoz se podařilo zcela obnovit krátce před 15:00

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků