Hlavní obsah

Hořela stráň Dívčí hrady, oheň zřejmě způsobila zábavní pyrotechnika

Nad Prokopským údolím v Praze 5 vypukl v sobotu večer rozsáhlý požár. Hořely křoviny a tráva na stráni Dívčí hrady, hasiči museli kvůli rozsahu požáru vyhlásit II. poplachový stupeň. S plameny bojovalo sedm hasičských jednotek.

Hořela stráň Dívčí hrady, oheň zřejmě způsobila zábavní pyrotechnika

První informaci o požáru přijali hasiči na tísňové lince před 20. hodinou.  „Na místo vyjely tři profesionální jednotky, drážní hasiči a tři jednotky dobrovolných hasičů,“ řekla Novinkám mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.

Požár byl velmi rozsáhlý a lidé ho mohli vidět z mnoha míst v metropoli, například Jižní spojky, nebo z Vyšehradu.

Hořelo ve velmi těžce přístupném terénu. Hasiči dlouho nemohli najít přístupovou cestu, kudy by k místu dostali cisterny s vodou. V jednom místě jim například bránil mostek s malou nosností.

„Hasili jsme ve dvou bojových úsecích. Celkově hořelo na ploše o rozměrech 500 a 300 metrů,“ doplnila mluvčí.

Podle svědků se v místě pohybovala skupina osob, která odpalovala zábavní pyrotechniku. Policistům se ale na místě nepodařilo nikoho vypátrat. „Narazili jsme pouze na skupinku, která již sledovala požár. S jeho vznikem ale nemá nic společného,“ uvedla pro Novinky policejní mluvčí Jana Rösslerová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků