Hlavní obsah

Herec Labuda bude za tragickou nehodu obviněn

Kvůli tragické listopadové dopravní nehodě na dálnici D1 policie obviní známého slovenského herce Mariána Labudu z nedbalostního ublížení na zdraví. Při nehodě zemřely dvě ženy, které srazil ve smyku VW Passat, jenž řídil právě Labuda. Herec bude obviněn v nejbližších dnech, následovat budou výslechy jeho i svědků.

Herec Labuda bude za tragickou nehodu obviněn

V případě prokázání viny hrozí Labudovi až dva roky vězení a zákaz řízení. V úvahu přichází také peněžitý trest a přihlížet se bude také k hercově řidičské minulosti. Případ by byl na Slovensko předán až po případném obvinění.

Nehoda se stala 19. listopadu 2005 u Velké Bíteše na Žďársku na 156. kilometru dálnice D1. Na silnici pokryté ledovou vrstvou nejdříve havarovala dodávka, která zůstala stát u svodidel na pravé straně vozovky. Ve smyku do ní následně narazila řidička osobního vozu, která spolu se svojí matkou zůstala po nehodě stát u středových svodidel. To se jim stalo osudným. Ve vánici do nich narazil VW Passat, který dostal smyk. Vozidlo řídil právě Labuda.

Státní zástupce Jaroslav Paul již dříve uvedl, že zastavení stíhání není s ohledem na vážné následky nehody možné. Důvody však nechtěl rozvádět kvůli ohrožení zjištění objektivních okolností nehody.

Na schůzku přišel nejspíš falešný příbuzný

Jednapadesátiletá Češka jela spolu s matkou do Německa, kde trvale žila. Labuda jel na divadelní představení do Pardubic. Bezprostředně po nehodě netušil, že usmrtil dva lidi. Před jízdou nepil alkohol. Vůz měl zimní pneumatiky, při nárazu jel podle znalce zhruba osmdesátikilometrovou rychlostí.

Ačkoliv Labuda nabídl hned po nehodě pozůstalým pomoc, podle médií se s nimi nekontaktoval, protože si s ním domluvil schůzku nejspíš falešný příbuzný. Při osobním setkání v Praze před Vánoci herci řekl, že mu rodina odpouští. Představil se Labudovi jako bratranec jedné z žen Jindřich Číhal, žijící v Řecku. Po setkání s ním už Labuda neviděl důvod kontaktovat další příbuzné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků