Hlavní obsah
 

Hasiči museli ve středu znovu na Ještěd, v místě požáru se objevil dým

Liberečtí hasiči museli ve středu znovu vyjet na vrchol Ještědu. V místech, kde v pondělí hořela tráva a lesní porost, objevil ve středu dopoledne revírník při kontrole dým. Ložisko ale objevil včas, oheň se nerozhořel.

 
Hasiči museli ve středu znovu na Ještěd, v místě požáru se objevil dým

Nahoru tak vyjely jen dvě jednotky hasičů, aby místo znovu prolily a celou oblast zkontrolovaly, řekla ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Pavlína Bílková.

S požárem lesa na vrcholu Ještědu bojovalo v pondělí více než sto hasičů. Oheň byl tehdy na operační středisko nahlášen před 11:00. Hasiči vyhlásili zvláštní stupeň poplachu a povolali všechny jednotky, které měli k dispozici. [celá zpráva]

Na vrcholu Ještědu v Liberci hoří les

Foto: Radek Petrášek, ČTK

„Vzhledem k větru a suchu a nepřístupnému terénu bylo nutné zasáhnout rychle,“ řekla Bílková. Hasiči se báli, že vítr oheň roznese. Požár zasáhl území o rozloze jednoho hektaru, zasahovalo 19 jednotek a také vrtulník a letadlo, které provedly 20 shozů vody. Po 16:00 hasiči zásah ukončili.

Ještě v noci na úterý pak dohlíželi na prostor dobrovolní hasiči, v úterý ho předali revírníkovi, který místo dál pravidelně kontroluje. „Lesní požáry jsou extrémní, rády prohořívají a objevují se jinde, takže i po ukončení požáru tam musí být dohled. Jak se dnes (ve středu) ukázalo, má to smysl, při současném větru se mohl oheň znovu rychle rozhořet,“ dodala Bílková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků