Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Hajna odsouzeného za loupež 154 miliónů zatkli v Karibiku

V Dominikánské republice zatkla místní policie Františka Hajna, který byl v ČR jako uprchlý odsouzen za loupež více než 154 miliónů z vozu bezpečnostní agentury Group 4 Securitas (G4S). Informovala o tom televize Prima s odvoláním na dva na sobě nezávislé nejmenované zdroje. Podle policie byl Hajn už v pondělí převezen do České republiky.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Hajna odsouzeného za loupež 154 miliónů zatkli v Karibiku

Hajnovo zatčení potvrdila Novinkám mluvčí ministerstva spravedlnosti Petra Hrubá.

Pražský městský soud na konci června uložil za loupež uprchlému Hajnovi desetiletý trest vězení a jeho spolupachateli Tomáši Půtovi souhrnný dvanáctiletý trest. Oba muži mají také nahradit škodu. Třetího obžalovaného, Maroše Šuleje, soud osvobodil. Půta a Šulej byli v minulosti odsouzeni v procesu s Berdychovým gangem.

Loupili v přestrojení za policisty

Loupež se odehrála 16. září 2002 dopoledne. Hajn s nejméně dvěma lidmi tehdy v přestrojení za policisty podle obžaloby zastavili pancéřové vozidlo bezpečnostní agentury, když právě vyjíždělo od Citibank na Evropskou třídu v Praze 6. Hajn údajně vytáhl zbraň a osádce vozu pohrozil i výbušninou. Řidiče tak podle státního zástupce donutil k otevření vozu i k tomu, aby se s vedoucím osádky přesunuli do přechodové komory auta. Sám si pak prý sedl na místo spolujezdce a s pistolí v ruce je hlídal.

Poté údajně odjeli k nádrži Jiviny v Praze 6. Hajn, Půta a další lidé zde podle spisu vzali z auta peníze - asi 154 miliónů korun. Půta pak údajně zapálil auto použité při přepadení. Peníze se nikdy nenašly.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků