Hlavní obsah
 

Germany? uslyšeli celníci od uprchlíků pobíhajících po poli na Břeclavsku

Čtyři postavy, pohybující se na ne zcela obvyklých místech poblíž česko-slovenské hranice, přilákaly v pátek pozornost jednoho z celníků ve službě. O události, která skončila zadržením běženců, informovala v úterý mluvčí jihomoravských celníků.

 
Germany? uslyšeli celníci od uprchlíků pobíhajících po poli na Břeclavsku

„V pátek krátce po poledni se hlídka celníků chystala odjet ze stanoviště nedaleko Lanžhota na další lokalitu, kde měla kontrolovat projíždějící vozidla. Jeden z celníků spatřil v dálce v polích u slovenských hranic pohybující se osoby. Vzhledem k tomu, že není běžné, aby se v těchto místech někdo procházel, vydali se tyto osoby zkontrolovat,“ uvedla mluvčí Lada Temňáková.

Celníci se ke skupině vypravili a po chvíli se setkali se čtveřicí mladých mužů. Nedokázali jim předložit žádný osobní doklad a jejich jazykové znalosti nebyly nijak použitelné. Jediné, co jim bylo rozumět, byl dotaz „Germany?“.

Celníci je dopravili na pracoviště u dálnice D2 a přivolali hlídku Policie ČR, která muže převzala. Jednalo se pravděpodobně o čtyři Afghánce, tři z nich později uvedli, že jsou mladiství, a jednomu mělo být dvacet let,“ dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků