Hlavní obsah
Ministr financí Andrej Babiš Foto: Jan Handrejch, Právo

Gang chtěl údajně Babišovi unést dítě

Policie finišuje vyšetřování případu devítičlenného gangu, který měl připravovat vyloupení několika domů majetných lidí v Praze. Mezi vytipovanými vilami měl být i dům Andreje Babiše. Gang měl prý také chystat i únos dítěte ministra financí. S informací přišel ve čtvrtek server týdeníku Respekt.

Ministr financí Andrej Babiš Foto: Jan Handrejch, Právo
Gang chtěl údajně Babišovi unést dítě

„Odpovídá to faktům, které znám já,” potvrdil Novinkám Babiš. Podle informací Respektu Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) sledoval gang několik měsíců.

„Stát a ÚOOZ poskytly ochranu,” dodal ministr financí. Na dotaz, zda ho to vystrašilo, odpověděl: „Samozřejmě.”

K vykradení Babišovy vily, které nemělo mít politickou motivaci, nedošlo prý díky jeho ochrance a dalším bezpečnostním opatřením. To ale skupině mužů nebránilo v plánování únosu jeho potomka.

Policie zatkla členy gangu na přelomu roku, většina z nich pochází z Albánie. Tipy dostávali od českého komplice, jistotu jim prý dodával i pražský kriminalista, který měl gang varovat, pokud by se o ně policie začala zajímat.

Všichni včetně kriminalisty jsou ve vazbě. ÚOOZ se k případu odmítá vyjádřit, státní zastupitelství by podle Respektu mělo v nejbližších dnech členy gang obžalovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků