Hlavní obsah
Zástupci města Přerova ve společnosti SAKO Brno, a.s. Foto: Jiří Šafránek

Faustův dům mohl zapálit žhář

Do vyšetřování pátečního požáru v historickém Faustově domě v Praze se vložila policie. Hasiči totiž zjistili, že se oheň rozšířil ze dvou míst v jenom pokoji, což poukazuje na žhářství.

Zástupci města Přerova ve společnosti SAKO Brno, a.s. Foto: Jiří Šafránek
Faustův dům mohl zapálit žhář

"Prošetřujeme, zda to nebylo založeno úmyslně," sdělila pražská policejní mluvčí Daniela Razímová. Mluvčí pražských hasičů Václav Hladík se nechtěl k příčině požáru vyjádřit. Uvedl pouze, že existuje několik vyšetřovacích verzí, které bude nutné prověřit. Podle Hladíka byla škoda předběžně odhadnuta na půl miliónu korun.

Místo požáru si dnes prohlédla Jana Růžičková z Národního památkového ústavu, která má na starosti Pražskou památkovou rezervaci. Škoda vyčíslená hasiči podle ní odpovídá.

"Nejhorší je, že bylo zasažené schodiště s barokní štukovou výzdobou. Bude se muset velice pracně restaurovat, aby se štuky nepoškodily," řekla ČTK. Štuky jsou černé od kouře ještě ve dvou místnostech.

"Dům je podle informací z magistrátu pojištěn, ale kolik peněz z pojistky na odstranění škod půjde, se dozvíme až po uzavření případu," doplnila Růžičková. Hasiči podle ní spekulovali o tom, že dům nebyl klasicky zapálen, ale požár mohl vzniknout od vhozené dýmovnice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků