Hlavní obsah

Dvouletá holčička sledovala loupežné přepadení své maminky

Mladý lupič s nožem v ruce přepadl večerku v Praze-Bohnicích, a to za přihlížení dvouleté dcery prodavačky a také její matky. Lupič se na útěku z prodejny nezalekl příchozího zákazníka ani proudu slzného spreje, který na něj vystříkla přepadená žena. Policisté po něm pátrají.

Dvouletá holčička sledovala loupežné přepadení své maminky

Loupežné přepadení se odehrálo 8. března v Hanouškově ulici. Předcházely mu dvě návštěvy obchodu, kdy muž předstíral zájem o koupi lahve alkoholu. Při poslední návštěvě měl ale lupič zájem pouze o pokladnu a vynutil si její otevření.

„Sám si pak sáhl do kasy pro hotovost, odkud odcizil pouze 200 korun, a z večerky následně utekl. V loupeži mu nezabránila ani přítomnost dvouleté dcery prodavačky a její matky. Obě se dívaly na to, jak neznámý mladík s nožem v ruce ohrožuje mladou prodavačku a požaduje tržbu,“ sdělila Novinkám mluvčí policie Jana Rösslerová.

Lupič na záznamu kamery

Foto: Policie ČR

Utíkající lupič se ještě srazil se zákazníkem, který tam přišel se svým psem. Prodavačka ho navíc zasáhla slzným sprejem, ani to mu však nezabránilo v útěku.

Lupič je ve věku kolem 25–30 let, vysoký asi 180 centimetrů, sportovní postavy. Má světlou pleť a hnědé, krátce střižené vlasy. Jeho oči jsou hnědé a v době přepadení byl hladce oholený. Oblečený byl do světle šedé mikiny a modrých džínových kalhot.

Kriminalisté žádají osoby, které lupiče poznají, aby své informace sdělily na linku 158. Za trestný čin loupeže mu hrozí až desetileté vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků