Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Důchodce zranil ve Zbyslavicích motorkáře, policisté hledají svědky nehody

Po svědcích dopravní nehody, při níž se v pátek odpoledne ve Zbyslavicích nedaleko Ostravy zranil šestašedesátiletý řidič osobního auta motorkáře, pátrají ostravští policisté.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Důchodce zranil ve Zbyslavicích motorkáře, policisté hledají svědky nehody

K nehodě došlo krátce po 15. hodině. Důchodce projížděl Zbyslavicemi, odbočoval přitom doleva z vedlejší ulice Malá Strana na Hlavní ulici ve směru na Čavisov.

„Měl dát přednost motocyklistovi z Opavska jedoucímu po Hlavní ulici od Čavisova, v křižovatce tvaru písmena T však došlo z přesně nezjištěných příčin ke střetu. Motocyklista upadl na vozovku a utrpěl zranění s dobou léčení delší než šest týdnů,“ popsala nehodu krajská policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Dechová zkouška u řidiče auta byla negativní, u řidiče motocyklu byl s ohledem na zranění nařízen odběr krve. Škoda na vozidlech je minimálně 20 tisíc korun.

Okolnosti nehody nyní prověřují ostravští kriminalisté, ti už zahájili trestního řízení pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Kvůli řádnému prověření nehody by policisté přivítali svědky události. Ti mají kontaktovat vyšetřovatele na bezplatné policejní lince 158 nebo je sdělit policistům na nejbližší policejní služebně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků