Hlavní obsah

Dřevorubce usmrtil padající strom

Dřevorubec zemřel v pátek lese ve Sklenařicích u krkonošského Vysokého nad Jizerou. Na muže spadl strom, který kácel. V libereckém kraji jde o druhého člověka usmrceného padajícím stromem za posledních osm dní.

Dřevorubce usmrtil padající strom

"Neštěstí se stalo kolem 14:30. Na místo dorazila naše posádka z Jilemnice, dělníkovi však již nemohla pomoci," řekla mluvčí záchranné služby v Libereckém kraji Kristýna Fejfarová.

Tragédii vyšetřují policisté. Podle prvních informací muž kácel strom a ten se na něj zřítil. Na místě byli další dva dělníci a vyvázli bez zranění.

V Libereckém kraji platí kvůli kalamitě zákaz vstupu do lesů. Na dřevorubce, likvidující rozsáhlé polomy, se ale nevztahuje. Právě v Krkonoších zpsobil minulý týden největší škody orkán. [celá zpráva]

Ve čtvrtek 18. ledna večer zahynul ve Slunečné na Českolipsku profesionální hasič. Se svými kolegy odstraňoval z vozovky popadané stromy. Jeden z nich se na něj zřítil při náhlém poryvu vichřice. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků