Hlavní obsah
Policisté podali návrh na uvalení vazby na dívku. Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Dívka se přiznala k vraždě novorozence, hrozí jí výjimečný trest

Dvacetiletá žena, která podle policie odložila o víkendu na kontejner v Litoměřicích novorozenou holčičku, se kriminalistům přiznala. Důvody nebyla schopná říci. Policisté ženu již obvinili.

Policisté podali návrh na uvalení vazby na dívku. Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Dívka se přiznala k vraždě novorozence, hrozí jí výjimečný trest

„Policisté zahájili vyšetřování a v pondělí obvinili z trestného činu vraždy 20letou matku dítěte z Litoměřic. Zároveň byl podán návrh na uvalení vazby,“ řekla v úterý mluvčí policie Šárka Poláčková.

Soudní lékař určil jako příčinu smrti holčičky neposkytnutí základní poporodní péče, dítě se narodilo životaschopné. „Obviněná žena se k činu přiznala, důvody nebyla schopná zcela objasnit,“ doplnila Poláčková.

V případě, že soud uzná její vinu, hrozí jí trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest.

Mrtvé novorozeně objevila v sobotu odpoledne svědkyně ležet na popelnici ve Stránského ulici na sídlišti Cihelna, které se nachází na okraji města. Žena musela dítě porodit chvíli před tím, než ho odložila, neboť tělíčko mělo ještě pupeční šňůru. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků