Hlavní obsah
 

Devatenáctiletá dívka zabila při nehodě dva kamarády. Dostala podmínku

K podmíněnému trestu 2,5 roku se zkušební dobou pět let odsoudil Okresní soud v Šumperku devatenáctiletou studentku Petru Bogaňovou z Bohutína za to, že loni při autonehodě zabila dva mladé lidi a další dva zranila. Zároveň jí zakázal pět let řídit. Musí také zaplatit zhruba 1,7 miliónu korun pozůstalým jako náhradu škody.

 
Devatenáctiletá dívka zabila při nehodě dva kamarády. Dostala podmínku

Rozsudek není pravomocný. Státní zástupce si ponechal lhůtu na odvolání, stejně jako obžalovaná a zmocněnci poškozených. Ti ale jen ve vztahu k výroku o náhradě škody.

Bogaňová v ten den řídila půjčené auto. Podle obžaloby jela rychleji, než měla – na „devadesátce“ rychlostí 107 kilometrů v hodině.

.

Nad svým jednáním sice vyjádřila lítost, nejsem si však jist, zda byla naprosto upřímná.
soudce

Potvrdil to i znalec, obžalovaná však tak vysokou rychlost odmítla. „Tak rychle jsem v životě nejela. To auto bylo líné. Víc než devadesát by nevytáhlo. Kolik jsem jela, nevím. Mohlo to však být okolo šedesáti, maximálně sedmdesáti kilometrů za hodinu,“ uvedla s tím, že si nepamatuje, jak se nehoda stala.

Řidičák měla krátce

„Vím jen, že jsem jela s kamarády z Bludova do Šumperka. Co bylo pak, nevím. Vzpomínám si až na to, když jsem se v nemocnici probrala v nějakém tunelu. Toho, co se stalo, je mi strašně líto. Ponesu si za to doživotní následky. Už teď nespím,“ vypověděla u soudu.

BEZ KOMENTÁŘE: Tragická nehoda na Šumpersku

Video: HZS Olomouckého kraje

„Je nepochybné, že řídila nepřiměřenou rychlostí. S ohledem na své nulové zkušenosti – řidičák měla od listopadu 2015 – se měla chovat jinak,“ řekl předseda senátu Lubomír Kozák.

„Udělala fatální chybu a v důsledku toho zemřeli dva lidé. Nad svým jednáním sice vyjádřila lítost, nejsem si však jist, zda byla naprosto upřímná. Na druhé straně dosud žila řádným životem. Proto podmínka a zákaz řízení,“ dodal soudce.

Zemřeli mladí lidé

Neštěstí se stalo loni 17. února večer na silnici mezi Šumperkem a Bludovem. Bogaňová jela od Bludova na Šumperk. Slabě mrholilo, po projetí mírné levotočivé zatáčky dostala smyk a přejela do protisměru.

Její vozidlo se střetlo s protijedoucím Fordem Transit. Bogaňová utrpěla lehké zranění, její dva spolucestující, dívka (18) a chlapec (16), zemřeli na místě. Zranění utrpěli i řidič a jeho spolujezdec ve fordu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků