Hlavní obsah
Vůz, jehož řidič smrtelně zranil dva chlapce v Plzni Foto: Právo

Děti, které v Plzni smrtelně zranil řidič, přecházely po přechodu

Plzeňští policisté už mají jasno o průběhu dopravní nehody, při které minulý měsíc 23letý řidič poblíž centra města srazil a smrtelně zranil dva chlapce ve věku 7 a 12 let. Nehodu totiž zachytila jedna z městských kamer. Podle informací Práva je na záběrech patrné, že vozidlo do dětí narazilo v okamžiku, kdy přecházely přes přechod.

Vůz, jehož řidič smrtelně zranil dva chlapce v Plzni Foto: Právo
Děti, které v Plzni smrtelně zranil řidič, přecházely po přechodu

K tragické události došlo v sobotu 17. června v podvečer na křižovatce u parkovacího domu Rychtářka směrem do Štruncových sadů, kde je fotbalový stadión. V té době tam byly semafory vypnuté.

Podle zjištění Práva šly děti po přechodu v klidu. Dokonce na ostrůvku chvíli čekaly a nechaly projet dvě auta. Pak pokračovaly v chůzi, přibližně uprostřed vozovky je pak další automobil smetl. Menšího chlapce odrazil před sebe, ten větší přelétl přes střechu.

Z kamerového záznamu je také zřejmé, že vozidlo, které děti srazilo, se pohybuje rychleji než oba automobily, které předtím nechaly děti projet. „Čekáme na znalecké posudky. Zatím nikdo nebyl obviněn,“ uvedla policejní mluvčí Hana Štefflová.

Sám řidič vypověděl, že si dětí všiml na poslední chvíli. Po nehodě se zhroutil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků