Hlavní obsah
 

Další tragická nehoda autobusu s dětmi. Srážku s náklaďákem na Mělnicku nepřežila učitelka

Záchranáři zasahují ve čtvrtek odpoledne u tragické nehody autobusu s dětmi a nákladního auta, ke které došlo na silnici mezi Slaným a Novou Vsí na pomezí okresů Praha-východ a Mělník. Srážku nepřežila učitelka, vážně zraněného řidiče autobusu přepravili zdravotníci do nemocnice. Lehce zraněno je devět dětí a druhá učitelka.

 
Další tragická nehoda autobusu s dětmi. Srážku s náklaďákem na Mělnicku nepřežila učitelka

Nehoda se stala nedaleko Nové Vsi u kruhového objezdu, odkud se sjíždí na dálnici D8. Podle policie autobus narazil zezadu do nákladního auta.

„Mohu potvrdit, že došlo k nehodě autobusu a nákladního auta. Jeden člověk zůstal zaklíněný,” sdělil mluvčí hasičů Petr Svoboda.

Rozhovor s mluvčím hasičů o nehodě autobusu s dětmi a náklaďáku

Video: Pavel Jaňurek, Novinky

Mluvčí záchranky Petra Effenbergerová Novinkám sdělila, že jeden člověk utrpěl při nehodě zranění neslučitelná se životem.

Zaklíněného řidiče museli hasiči vyprostit

Foto: Aktu.cz

Nehoda byla na tísňovou linku ohlášena s pravděpodobně větším množstvím zraněných. Policie a záchranka později upřesnily bilanci na celkem 11 zraněných - devět dětí a druhá učitelka se zranily lehce, vážně zraněného řidiče autobusu přepravili zdravotníci do nemocnice.

Podle informací Novinek srážku nepřežila učitelka dětí, které byly na školním výletě do Lidic. O případném zranění šoféra náklaďáku policie neinformovala.

Ke srážce došlo u obce Nová Ves

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

„Příčinu a další okolnosti nehody policisté vyšetřují,” řekla ČTK policejní mluvčí Markéta Johnová. Silnice I/16 zůstala zhruba šest hodin v úseku mezi kilometry 31 a 41 zavřená v obou směrech, provoz v místě byl obnoven po osmé večer.

Jedná se v krátké době už o třetí zprávu o dopravní nehodě autobusu. Slovenskem ve středu otřásla informace o havárii autobusu se středoškoláky u Nitry, kterou nepřežilo 12 lidí.

Ve čtvrtek ráno se zranilo šest lidí při srážce autobusu, dodávky a osobního auta u Břeclavi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků