Hlavní obsah

Dálnice D1 kolabuje kvůli výstavbě mýta

Řidiči využívající v úterý hlavní dopravní tepnu naší země se musí obrnit velkou trpělivostí. Kvůli výstavbě mýtných bran na dálnici D1 je totiž provoz v obou směrech výrazně omezen. V úterý dopoledne byla nejhorší situace kolem 185. kilometru v obou směrech, kde rozsáhlé zúžení způsobuje dlouhé kolony.

Dálnice D1 kolabuje kvůli výstavbě mýta

"Komplikace jsou na 185. kilometru v obou směrech. Ve směru na Prahu provoz stojí téměř od Brna, v opačném směru je kolona asi šestikilometrová. Důvodem je příliš velké zúžení. Při provozu během všedního dne pak jeden pruh naprosto nedostačuje a tvoří se kolony," uvedl pro Novinky pracovník Centra dopravních informací.

Ve tvořících se kolonách se stala řada malých dopravních nehod, které také komplikují dopravu. Provoz je v zúžení veden pouze levým jízdním pruhem. Omezení by mělo trvat nejméně do třinácté hodiny. Policisté doporučují zvýšenou opatrnost.

Podobné komplikace čekají na řidiče pravděpodobně i odpoledne. Kolem třetí by mělo dojít ze stejného důvodu ke zúžení provozu na 233. kilometru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků