Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Policie ČR

Dal si pervitin a marihuanu. Pak zdrogovaný jezdil s dítětem v autě po městě

Hned několikrát zastavili v poslední době policisté v Otrokovicích 36letého muže ze Zlínska, který řídil pod vlivem drog. V posledním případě měl navíc muž v autě šestileté dítě.

Ilustrační foto Foto: Policie ČR
Dal si pervitin a marihuanu. Pak zdrogovaný jezdil s dítětem v autě po městě

„Je to naprosto nepoučitelný uživatel drog, který pod jejich vlivem bez váhání usedá za volant svého vozidla, přestože byl za podobné jednání už třikrát soudně trestaný,“ přiblížila historii muže z Otrokovic policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté zastavili recidivistu v Otrokovicích během posledního měsíce opakovaně – poprvé začátkem dubna těsně před půlnocí, podruhé po dvanácti dnech krátce po poledni a potřetí na konci dubna krátce po osmé hodině večer na Štěrkovišti.

Nezapíral

„Ve všech případech byl u muže test zaměřený na požití alkoholu negativní, ale protože měl silně zarudlé oči, byl roztěkaný, zmatený a měl zpomalené reakce, policisté tušili, odkud vítr vane,“ poznamenala mluvčí s tím, že test na přítomnost omamných a psychotropních látek vyšel ve všech třech případech pozitivně, a to na amfetaminy a cannabis.

Řidič nezapíral a přiznal požití pervitinu i marihuany. „Zarážející však v posledním případě bylo, že na zadním sedadle jeho vozidla seděl šestiletý kluk. Policisté dítě předali jeho matce, muži ve všech případech zakázali další jízdu a převezli ho k lékařskému vyšetření, které určí, jaké množství drog kolovalo v jeho organismu,“ přiblížila Kozumplíková.

Za ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí nenapravitelnému řidiči maximálně roční vězení, peněžitý trest nebo zákaz řízení motorových vozidel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků