Hlavní obsah
 

Cizinec s nabitým samopalem spolkl při zatýkání v centru Prahy kokain

Francouze s nabitým samopalem a s kokainem zadrželi o víkendu pražští policisté v centru Prahy. Muž před nimi ovšem stihl drogu spolknout a předávkovat se, proto musel být převezen nejprve do nemocnice a pak do cely. Nyní čelí obvinění nejen z držení drog, ale i z nedovoleného ozbrojování.

 
Cizinec s nabitým samopalem spolkl při zatýkání v centru Prahy kokain

Policisté v noci na neděli prováděli kontroly na Václavském náměstí zaměřené právě na prodej drog. U pasáže Lucerna si všimli dvojice mužů s igelitkou, kteří už v minulosti měli problémy s drogami.

„Přistoupili jsme ke kontrole totožnosti a mezitím jeden z nich neustále něco hledal v igelitové tašce. Protože jsme měli podezření, že by tam mohl mít zbraň nebo drogy, odebrali jsme mu ji. Byl v ní nabitý samopal,“ řekl Novinkám zasahující policista Martin Kloubek. V samopalu bylo třicet nábojů.

Kriminalisté zadrželi podezřelému muži samopal

Foto: Policie ČR

Když chtěli 40letého cizince spoutat, začal se bránit a v jednu chvíli spolkl asi 15 až 20 gramů drogy. „Byl to těžký zákrok, protože cizinec je bývalý boxer a navíc byl pod vlivem drog, takže ho nic nebolelo. Nakonec se nám podařilo strhnout ho k zemi a dát mu pouta,“ konstatoval Kloubek.

Agresor nakonec skončil v nemocnici, kde mu museli vypumpovat žaludek, jelikož se předávkoval. Jaké drogy měl u sebe, určí až expertiza, podle prvních informací to byl kokain.

Muž podle mluvčího policie Tomáše Hulana strávil ve vězení již deset let. Například za loupež, nedovolené ozbrojování nebo maření výkonu úředního rozhodnutí. Policisté podali návrh na vzetí do vazby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků