Hlavní obsah

Bývalí policisté se k prodeji fotek mrtvého Svobody přiznali

Oba bývalí policisté z policejního oddělení v Kostelci nad Černými Lesy, kteří byli obviněni z prodeje posmrtných fotek hudebního skladatele Karla Svobody, se ve středu při výslechu státním zástupcem k prodeji snímků deníku Blesk přiznali.

Bývalí policisté se k prodeji fotek mrtvého Svobody přiznali

Jednalo se o fotografie pořízené pro služební potřeby policie při vyšetřování sebevraždy známého hudebníka. Svoboda spáchal koncem ledna sebevraždu na zahradě svého domu v Jevanech na Kolínsku.[celá zpráva]

"Ano, výslechy se konaly, obvinění se doznali," potvrdil informace státní zástupce Svatopluk Nauš. Podle Nauše bude vyšetřování pokračovat výslechy dalších lidí. Současně se zpracovávají odborné znalecké expertizy počítače a mobilního telefonu.

Oba muži jsou kvůli svému chování, za které byli propuštěni od policie, stíháni za zneužití pravomoci veřejného činitele. Hrozí jim vězení od šesti měsíců do tří let.

Nejdříve zjišťovali, kolik mohou dostat peněz

Na plánu přilepšit si prodejem fotek Blesku se společně dohodli den po Svobodově sebevraždě. Jeden z policistů následně zavolal z telefonní budky do redakce deníku. Měl se představit jako soused mediálně známého páru pod smyšleným jménem a zjišťoval, kolik peněz mohou za takovéto snímky dostat. Jednalo se o nabídku desítek tisíc korun.

Pracovníci deníku projevili zájem a oba policisté pak fotografie zkopírovali ze služebního počítače na policii v Kostelci, čímž zásadně porušili své povinnosti. Jeden z policistů pak před restaurací v Jevanech předal disk s fotkami mrtvého skladatele zástupci deníku a dostal deset tisíc korun. Druhou polovinu odměny měl dostat poté, co si novinář ověří, že na disku jsou opravdu uváděné snímky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků